Три способи як вимкнути (деактивувати) плагіни у WordPress

Може виникнути ситуація коли потрібно деактивувати плагіни у WordPress, але з якихось причин немає доступу до адмінки CMS, виникла помилка на сторінці wp-admin та деяких інших. Найпростішим і найбільш правильним є база даних, при цьому немає потреби запам’ятовувати складні комбінації SQL-запитів.

Якщо є доступ до панелі керування CMS, то все просто — достатньо одного натискання кнопки. А як вимкнути плагіни WordPress якщо адмінка не відкривається і є підозра що один із плагінів потрібно відключити аби відновити роботу сайту. Незалежно від ситуації, я розповім вам, як швидко вимкнути один або всі плагіни WordPress одночасно.

Як вимкнути плагіни WordPress за допомогою панелі керування

Якщо у вас є змога увійти до адмінки (https://домен/wp-login.php), то наведені нижче способи покажуть вам як вимкнути окремий плагін, так і всі разом.

Як через панель управління WordPress вимкнути окремий плагін

Для початку, натисніть на вкладці «Плагіни» розташованої на бічній панелі. Потім натисніть посилання «Вимкнути» під назвою плагіна, який ви хочете деактивувати:

Вимкнути окремий плагін

От і все! Тепер плагін деактивовано. За бажання ви можете повністю видалити плагін зі свого WordPress сайту аналогічним чином натиснувши кнопку «Видалити». До того ж ви завжди можете переглянути повний список відключених плагінів, вибравши вкладку «Неактивні».

Як через панель управління WordPress одночасно вимкнути декілька плагінів

Якщо хочете одним махом відключити декілька плагінів, можете скористатися чекбоксами, що розташовані поруч з ними. Після того, як позначите всі плагіни, які хочете деактивувати, виберіть пункт «Вимкнути» (Deactivate) у списку, що розкривається, і натисніть кнопку: «Застосувати»:

Як одночасно вимкнути декілька плагінів

Після натискання на кнопку «Застосувати» всі вибрані плагіни будуть деактивовані.

Як деактивувати плагіни у WordPress через phpMyAdmin

За необхідності плагіни можна вимкнути й за допомогою phpMyAdmin.

Рекомендація: Перед будь-якими діями в базі даних зробіть резервну копію (бекап). У випадку якщо щось піде не за планом, то швидко зможете відновити роботу сайту.

Крок 1: Відкрийте phpMyAdmin

Посилання за яким знаходиться база даних вашого сайту зазвичай знаходиться в панелі управління (ISPmanager, cPanel, HestiaCP або інша) хостингом.

Крок 2: Виберіть базу даних WordPress

Після входу до phpMyAdmin, виберіть базу даних вашого WordPress сайту серед варіантів представлених на бічній панелі зліва (на малюнку це my-base_50711):

Виберіть базу даних вашого WordPress сайту

Крок 3: Відкрийте таблицю «options»

Потім натисніть на таблиці «options». Зазвичай вона називається wp_options, але в вас повинен бути інший.

Крок 4: Змініть значення «active_plugins»

В колонці «option_name» таблиці «options», знайдіть запис «active_plugins».

Запис «active_plugins»

Можливо, для цього знадобиться перейти на наступну сторінку. Коли знайдете, натисніть зображення олівця, або поставте чекбокс і натисніть кнопку змінити.

Інтерфейс редагування в phpMyAdmin

Коли відкриється інтерфейс редагування, ви побачите приблизно таку картину. У моєму випадку a:8 введіть значення a:0:{} в полі «option_value» і натисніть кнопку «Вперед», праворуч внизу сторінки.

І на цьому все! Тепер усі плагіни на вашому сайті будуть деактивовані.

Зазвичай вимикання плагінів в такий спосіб призводить до скидання налаштувань. Якщо ви потім активуєте плагін, то він буде як тільки встановлений і потрібно буде заново вводити дані.

Як вимкнути плагіни wordpress через ftp

Якщо під час роботи з сайтом ви зіткнулися з тим, що не можете отримати доступ до панелі керування WordPress, стандартним способом діагностики буде відключення всіх плагінів на вашому сайті. Але оскільки ви не можете отримати доступ до панелі керування, потрібно буде це зробити вручну, з’єднавшись зі своїм сайтом за допомогою FTP.

Крок 1: Встановіть FTP з’єднання зі своїм сайтом

Для цього вам знадобиться:

  • FTP клієнт – Total Commander, FileZilla, FTP Rush або до якого ви звикли;
  • Облікові дані для підключення до FTP – можете отримати їх у свого хостинг-провайдера.

Крок 2: Перейдіть до каталогу wp-content

Користуючись FTP клієнтом, перейдіть до каталогу wp-content:

Каталог wp-content

Крок 3: Перейменуйте каталог «plugins», наприклад, на «plugins-off»

У каталозі «wp-content», ви повинні побачити каталог під назвою
«plugins». Клацніть по ньому правою кнопкою миші та перейменуйте, наприклад, на «plugins-off» або «plugins-1».

На цьому етапі всі ваші плагіни відключені. Тепер ви зможете успішно отримати доступ до панелі керування WordPress. Коли увійдете та перейдете в вкладку «Плагіни» має з’явитися напис: Плагін … було деактивовано через помилку.

Плагін деактивовано через помилку

Крок 4: Поверніть назву каталогу «plugins-off» на «plugins»

Поки плагіни не активні перевірте чи вдалось відновити доступ до панелі керування WordPress. Тепер, через FTP  поверніть каталогу «plugins-off» початкову назва «plugins». Після чого в адмінці можете перйти до розділу «Плагіни» і, якщо потрібно, активувати плагіни вручну. Бажано по черзі, а не всі разом.

Як за допомогою FTP вимкнути окремі плагіни WordPress

Якщо ви знаєте, що для розв’язання проблеми достатньо відключити один плагін, можете діяти за аналогією, але з однією поправкою. Замість того, щоб перейменовувати всю папку з плагінами (каталог «plugins»), виконайте такі дії:

  1. Перейти до каталогу «wp-content».
  2. Далі перейти до каталогу «plugins».
  3. Знайдіть каталог плагіна, який ви бажаєте відключити, наприклад — WooCommerce.
  4. Клацніть по ньому правою кнопкою миші та перейменуйте на щось на зразок — WooCommerce-1.

Діючи таким чином, ви відключите тільки цей (WooCommerce) конкретний плагін – інших не торкнуться.

Тепер ви знаєте як деактивувати плагіни у WordPress на вашому сайті. При необхідності ви можете перейти до розділу «Плагіни» в панелі керування WordPress та вручну їх активувати. Раджу вмикати по одному, щоб зрозуміти який саме плагін викликає помилку, створює зайве навантаження на хостинг або інші негаразди.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *