Якщо ти багато і старанно працюєш, але все одно не встигаєш виконати багато завдань, варто подумати над підвищенням продуктивності робочого дня. Це допоможе тобі краще справлятися зі справами як у навчанні чи роботі, так і вдома. Крім того, ти зможеш знайти джерела енергії та досягти поставленої мети. Ось корисні поради та лайфхаки, які варто взяти на озброєння.
1. Складай список справ наприкінці дня
Тобі доводиться весь ранок витрачати на те, щоб розібратися, на чому ти вчора зупинився і з чого тепер починати? Ласкаво просимо до клубу. Ти не один. Але навіть для цієї проблеми є лайфхак. Щоб заощадити свій час та нерви, збирай короткий список справ наступного дня з вечора. Запиши три-чотири найважливіші справи на завтра. Тоді вранці тобі не доведеться вибирати, за що братися насамперед. Перелік справ допоможе запустити робочий процес оскільки сприймається наче була всього лиш не велика перерва.
2. Плануй вільний час
Якщо ти звик планувати свій день із точністю до хвилини, не забувай виділяти трохи часу на позапланові справи. Наприклад, упродовж дня залишай вільними хоча б декілька перерв по 15-30 хвилин. Адже іноді натхнення приходить, коли ти йдеш коридором або обідаєш. А якщо щохвилини сплановано, ти просто не встигнеш обдумати ідею, яка спала на думку. А ще короткі перерви допомагають відновитися і зберегти темп на дистанції. А мозок завдяки відпочинку захищений від перевантажень.
3. Працюй «за біоритмами»
У кожної людини є годинник, в який вона найбільш продуктивна. Прислухайтеся до себе і визнач ці періоди. Плануй робочий день так, щоб найбільше навантаження припадало на годинник твоєї продуктивності. Наприклад, якщо ти енергійний вранці, виконай основні творчі завдання та ті, що потребують серйозних розумових зусиль. А якісь рутинні справи в час коли ти менш продуктивний.
4. Не захоплюйся дедлайнами
Проставляти дедлайн до кожного завдання — це, звісно, добре. Але постійні думки про те, що тобі не вистачить часу, загрожують нервовим виснаженням. Уяви, якщо твій план майорить дедлайнами кожні два-три дні. Це, з одного боку, дисциплінує, але з іншого – може створити додатковий стрес. Та і якість роботи виконаної в останню хвилину завжди бажає бути кращою. Тому іноді краще приділити увагу якості роботи, а не дедлайну.
Наскільки часто потрібно нагадувати собі, що робота горить і черговий термін закінчується, кожен повинен визначати сам.
5. Складай списки справ, що не потребують великих витрат енергії.
Неможливо завжди працювати на 100%. Неминучими є моменти, коли продуктивність падає або ти не можеш зосередитися. На такі випадки добре мати перелік справ, які не вимагають великих витрат енергії. Наприклад, можна розібрати вхідні повідомлення або внести інформацію до бази даних.
6. Роби спочатку найважливіше
Начебто просто. Але на практиці виходить, що ми часто зайняті не найважливішими справами, відкладаючи важливі справи на потім. Візьми за правило: спочатку головне, а потім все інше. Це аксіома продуктивності робочого дня!
7. Спи достатньо часу
Велика помилка вважати що за рахунок сну можна зробити більше. Це можливо інколи або в молоді роки, але в довгостроковій перспективі це пастка.
Від нестачі сну ти будеш нездатним зберігати необхідну концентрацію, щоб запам’ятати бажане та продуктивно працювати. Якщо ти втрачаєш уважність і все валиться з рук, варто порахувати, скільки годин ти спиш.
8. Займайся спортом
Фізичні вправи дозволяють тримати тіло в потрібній формі, а мозок в той самий час відпочиває від розумової діяльності. А ще заняття спортом сприяє насиченню мозку киснем що теж сприяє його ефективній роботі.
Не обов’язково це повинен бути саме професійний спорт. Іноді достатньо поставити собі за мету повертатися додому з офісу пішки, або не доїжджати кілька зупинок, щоб пройтись. Звичайна ранкова зарядка не вимагає ніяких тренажерів.
Крім того, регулярні тренування дисциплінують та загартовують силу волі.
9. Користуйтеся нагадуваннями
Встановлюй звукові оповіщення про найважливіші справи, пов’язані з датою, на телефон і комп’ютер. Так ти не пропустиш і не забудеш про них. Спочатку буде важко (або ліньки) їх створювати, але це швидко увійде до звички. Тобі більше не треба буде хвилюватися і згадувати, що таке важливе ти не зробив.
10. Використовуй інструменти для контороля концентрації
Навіть якщо ти втілюєш більшість порад з цього переліку буває важко бути продуктивним із-за відволікаючих факторів таких як повідомлення або соцмережі.
Багато підприємців радять використовувати програми, які не дають відволікатися від роботи. Наприклад, SelfControl — сервіс, що блокує ресурси на певний час. Ще один інструмент, який можна використовувати з тією ж метою, — Kill News Feed. Деякі розширення Chrome обмежує доступ до стрічки новин Facebook та інших соцмереж.
В тебе все вийде!
Використання порад щодо підвищення продуктивності робочого дня може кардинально змінити ваше життя. Організовуючи свій час ефективно, ви зможете виконувати більше завдань без перевантаження. Поради з планування, пріоритетності завдань і управління перервами допоможуть вам зберегти енергію та концентрацію протягом усього дня. Крім того, відчуття досягнення поставлених цілей сприяє підвищенню мотивації та загальному почуттю благополуччя. Почніть застосовувати ці поради вже сьогодні, і ви побачите, як покращиться ваша продуктивність.