6 простих способів як заощадити час

Будь-яка людина періодично замислюється над тим, як заощаджувати час. На відміну від співробітника офісу, який має робочий день досить жорстко спланований, фрилансер не обмежений зовнішніми факторами.

І тому, якщо не використовувати принципи тайм-менеджменту, можна легко опинитися в ситуації, коли часу багато, але воно використовується настільки не раціонально, що роботі приділяється лише відносно мала частина.

Поряд з тайм-менеджментом та спеціальними програмами для економії часу, існує безліч способів економити час у повсякденних справах. Їх можна застосовувати в режимі автопілота та економити до кількох годин на день. Наведемо кілька нескладних принципів, які допоможуть економити час.

Тайм-менеджмент для фрілансера

Невелике застереження для тих, хто не підпадає під категорію фрилансер або таким є, але це скоріше підробіток, ніж основний вид діяльності. Ви, напевно, з особистого досвіду зможете спростувати деякі наведені нижче поради, і це ваше право. Буде ще краще, якщо ви залишите свої думки в коментарях. Це лише поради, а не керівництво до дії. Для одного вони корисні, іншого ні. Що з ними робити, вирішуйте самі.

1. Заощаджуйте час харчуючись простіше

Не варто глибоко замислюватися «що б такого приготувати» і тоді питання як заощадити час на кухні відпаде саме по собі. Краще харчуватися швидко, але використовувати продумане, корисне та просте у приготуванні меню. А ще краще виділити час та скласти орієнтовне меню страв, скажімо, на тиждень наперед.

Наприклад, сніданок легко можна замінити мюслями або фруктами та кефіром. Такий раціон дозволить заощадити масу часу, організм не перевантажуватиметься, а значить, зможе ефективно працювати. Вечерю також можна максимально полегшити. А ось обід має бути ситним. В пообідній відпочинок корисно влаштувати невелику прогулянку, яку можна поєднати з вирішенням поточних справ.

2. Плануйте покупки

Економити час на покупкахЯкщо порахувати скільки в середньому людина проводить часу в магазинах, загальна кількість може виявитися дуже значним. Щоб не витрачати даремно дорогоцінний час, найбільш оптимально заздалегідь планувати покупки та закуповуватися цілеспрямовано.

Наприклад, спробуйте самі підрахувати, скільки ви зможете заощадити часу, якщо відмовитеся від щоденних походів у магазин, а перейдете на щотижневе відвідування гіпермаркету із закупівлею всього необхідного за списком. До речі, у фінансовому плані такий варіант набагато вигідніший.

3. Заощаджувати час, готуючись до наступного дня

Відведіть пів години увечері, щоб спланувати список справ на завтра. Цей час можна знайти, наприклад, скоротивши перегляд «псевдо» корисних телевізійних передач. Наступного ранку ви не будете думати, що потрібно зробити, а перейти безпосередньо до вирішення завдань, і так заощаджувати час.

Крім економії часу такий підхід дає змогу зменшити стрес, зробити ваш день продуктивним і завжди вчасно виконувати найважливіші справи. Крім того, цей спосіб дозволяє позбавитися нав’язливих думок «а чи нічого я не забув зробити?».

4. Дрібниці робіть відразу

Планування справ чудова річ, але є багато справ, для яких воно просто не потрібне. Наприклад, замість того, щоб писати в щоденнику «полити квіти» або «підтримувати порядок», набагато простіше і правильніше встати та полити квіти або відразу ставити всі речі на свої місця.

5. Відключайте інтернет-сервіси під час роботи

Відключіть інтернет-сервіси під час роботиЯк правило, будь-який фрилансер, незалежно від роду своєї основної діяльності, досить активно використовує комп’ютер і засоби зв’язку. Заведіть просту, але дуже ефективну звичку: вам треба попрацювати — відключіть Телеграм та Вацап, закрийте соцмережі, не перевіряйте пошту. Повірте, нічого страшного за цей час не станеться. А ось попрацювати вдається набагато ефективніше.

Якщо ви займаєтеся заробітком на сайтах або партнерських програмах, по можливості переведіть всі виплати в режим «автовиплати», тим більше, що більшість партнерських програм для заробітку на сайтах дозволяють зробити таку операцію. Більше грошей від того, що ви щогодини заходитимете у свої акаунти, все одно не стане. А ось вільного часу, який можна було б використати, зменшиться точно.

6. Раціонально організуйте робочий простір

Для фрилансера правильна організація робочого місця дуже важлива складова, адже вона дозволяє легко налаштуватися на робочий лад. Більш детально про те, як організувати робоче місце фрилансер ви можете прочитати тут.

І, звичайно, після продуктивної роботи не забувайте винагороджувати себе повноцінним відпочинком. Обов’язково! Для когось це може бути заняття улюбленим хобі чи грою в покер. А для когось просто час, проведений наодинці з коханою людиною чи за читанням книги.

А що вам допомагає заощаджувати час?

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *